Egipt wakacje

Pustynia w Egipcie

Dwa miliony kilometrów kwadratowych. Ciężko wyobrazić sobie coś tak wielkiego. Tyle w przybliżeniu zajmuje egipska część Pustyni Zachodniej. Stanowi ponad 61% powierzchni Egiptu, mimo to pozostaje praktycznie wyludniona. Wyjątek stanowią oazy. To właśnie w nich, wśród bezkresu pustyni mieszkają ludzie.

egipt pustynia
Na Pustyni Zachodniej jest siedem takich miejsc. Ich charakter jest niezwykle zróżnicowany. O ważności oaz dowodzą liczne wykopaliska, dzięki którym naukowcy odnajdują coraz więcej materiałów na poparcie znaczenia tych siedlisk ludzkich. 


Przebywając na Pustyni Zachodniej doznajemy uczucia izolacji, czujemy się zagubieni i nic nieznaczący. Wielkość tego terenu i niespotykane nigdzie indziej formacje skalne robią na osobie niezwiązanej z tym terenem niezwykłe wrażenie. Dla tych, którzy poszukują wyjątkowych przeżyć jest możliwość spędzenia nocy w rozległej głuszy tego miejsca. Takie przeżycie z pewnością na długo zapadnie w pamięć.
W przeszłości po Pustyni Zachodniej poruszały się wyłącznie karawany ze znającymi Egipt Beduinami na froncie. Teraz sytuacja wygląda znacznie lepiej. Wszystkie oazy łączą się ze sobą drogami, a autobusy kursują po nich stosunkowo często.

tagi: egipt